loadingimg

Wczytuję dane...
/
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
FORMOTIVA - BCAA COMBO proszek tropical 500 g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:73,90 PLN*
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
 • Model: F0005
średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

 Formotiva BCAA Combo 500 gram

Aminokwasowa odżywka dla sportowców, zawierająca kombinację aminokwasów o bocznych łańcuchach rozgałęzionych, wzbogacona o witaminę B6. Optymalne proporcje poszczególnych składników - 2:1:1, pozwalają na uzyskanie pożądanych efektów treningowych, przez poprawę zdolności wysiłkowych i wydajności treningowej, nasilenie procesów anabolicznych i powstrzymanie katabolizmu mięśniowego, a także skróconą regenerację potreningową.

BCAA Combo - charakterystyka aminokwasów rozgałęzionych w proszku

Suplement diety BCAA Combo to kombinacja aminokwasów rozgałęzionych w proszku, w stosunku 2:1:1, w 6 oryginalnych wersjach smakowych. BCAA marki Formotiva cechuje się wysoką jakością składników aktywnych, doskonałą rozpuszczalnością i przyswajalnością oraz walorami smakowymi (maksymalne poczucie orzeźwienia).
Aminokwasy egzogenne, na jakich bazuje BCAA Combo, stanowią jeden z istotnych budulców białek mięśniowych. Największe zapotrzebowanie na aminokwasy rozgałęzione można zaobserwować w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy są one metabolizowane w mięśniach i przetwarzane w źródło energii. Formułę produktu udoskonalono, dodając do niej witaminę B6, która redukuje stan zmęczenia i znużenia oraz wpływa na zachowanie prawidłowej syntezy białka i procesów metabolicznych glikogenu.


Rola i funkcje aminokwasów BCAA

Aminokwasy BCAA stanowią budulec komórek mięśniowych organizmu. Odpowiadają za nasilenie procesów anabolicznych jak i naprawę uszkodzonych w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego mikrowłókien mięśniowych. Każdy z poszczególnych elementów BCAA pełni oddzielną funkcję i nasila oraz wzmacnia działania pozostałych aminokwasów.
L-leucyna jest najbardziej anabolicznym aminokwasem BCAA. W głównej mierze odpowiada za syntezę białek mięśniowych, chroni je przez rozpadem i wspiera w okresie regeneracji potreningowej.
L-izoleucyna odpowiada za przemiany energetyczne organizmu. Warunkuje przebieg treningu i regeneracji potreningowej.
L-walina bierze udział w syntezie białek mięśniowych i procesie przemian energetycznych organizmu. L-walina chroni białka mięśniowe przed katabolizmem i wzmacnia procesy naprawcze.